Łódź jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, a ogromne zaludnienie wskazuje na wielką popularność tych terenów. Duży wpływ na to ma centralne położenie miasta, jeśli pod uwagę weźmiemy teren całej Polski, duże uprzemysłowienie, walory biznesowe, ale również atuty związane z funkcjonowaniem najlepszych w kraju uczelni wyższych. Ogrom studentów właśnie w Łodzi realizuje swoją ścieżkę zawodową i tutaj układa swoje życie.

Świetne warunki mają także deweloperzy i trzeba przyznać, że nowe osiedla w Łodzi powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Jaka lokalizacja cieszy się szczególnym powodzeniem, jeśli uwzględnimy frazę typu „Nowe mieszkania Łódź”?. Okazuje się, że nowe osiedla mieszkaniowe w Łodzi powstają w różnych częściach miasta, ale największy wybór inwestorzy mają w dzielnicach, takich jak Chojny, Polesie, Rudna oraz Śródmieście.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi w 2022

Mieszkania deweloperskie w Łodzi powstają w każdej części Łodzi. Deweloperzy nabywają wciąż nowe tereny, również te na obrzeżach miasta. Ogromnym powodzeniem cieszy się rewitalizacja starych kamienic, szczególnie tych w centrum.

Warto wskazać, że wraz z trendem na segmenty i domy jednorodzinne w bliskości dużych miast, nowe osiedla domów w Łodzi również cieszą się coraz większą popularnością. Warto szukać takich inwestycji raczej na obrzeżach, a nawet przedmieściach. W Śródmieściu trudno znaleźć duże, wolne działki na taką zabudowę.

Gdzie najczęściej kupowane są mieszkania w Łodzi? W dzielnicach, które charakteryzują się rozwiniętą infrastrukturą, chociaż należy wskazać, że powodzeniem cieszą się również nieruchomości, które konkurują niską ceną. Nie kupimy ich w Śródmieściu, ale już na osiedlach, takich jak Złotno bądź Ruda jak najbardziej.

Jaka jest cena nowych mieszkań w Łodzi?

Ceny mieszkań w Łodzi są stosunkowo niskie, jeśli porównamy je do cen warszawskich, ale również tych, którymi charakteryzują się inwestycje w stanie deweloperskim na terenie Wrocławia, Poznania, Krakowa czy Trójmiasta. Ile za m2 w Łodzi? Przeciętnie jest to około 7300 złotych, to naprawdę jest wciąż atrakcyjną stawką.

Nowe mieszkania Łódź cena najwyższa przedstawiana jest za mieszkania w Śródmieściu, najtańsze nieruchomości znaleźć można zaś w dzielnicy Bałuty.

Czy opłaca się nabywać mieszkania w Łodzi na rynku pierwotnym? Oczywiście, że tak, bo chociaż coraz mniej z nich oferowanych jest w ścisłym centrum, to jednak tereny pod zabudowę mieszkaniową wciąż są atrakcyjne i świetnie skomunikowane z centralną częścią miasta. Co więcej, na rynku nieruchomości w Łodzi działa ponad 90 deweloperów i większość z nich oferuje mieszkania wybudowane zgodnie z nowoczesną sztuką budownictwa. Czy wiesz, że ogromna liczba mieszkańców Łodzi każdego dnia wybiera się do pracy w Warszawie? Może warto zastanowić się nad mieszkaniem zlokalizowanym w bliskości z główną trasą prowadzącą do stolicy?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *