Czy sam prestiż mieszkania w stolicy wystarczy, aby właśnie to miasto wybrać jako miejsce do życia? Jak się mieszka w Warszawie i jaka jest najlepsza dzielnica w Warszawie? Okazuje się, iż to miasto tak zaskakuje swoją różnorodnością, że każdy z powodzeniem znajdzie tu własne „cztery kąty”. Życie w Warszawie jest komfortowe, mieszkańcy mogą liczyć na najwyższe zarobki, nie ma problemu ze znalezieniem pracy, a infrastruktura tego miasta jest naprawdę dobrze rozwinięta. Czy dobrze jest mieszkać w Warszawie? Czy stolica Polski wykazuje tylko same zalety? Dowiedz się więcej i zdecyduj, gdzie będziesz funkcjonować na stałe.

Jak drogie jest życie w Warszawie?

Nie da się ukryć, że życie w Warszawie jest drogie i to nie tylko, jeśli uwzględnimy inne miasta zlokalizowane na terenie naszego kraju, ale również inne stolice europejskie. Czy wiesz, ile potrzeba na utrzymanie w Warszawie? Oczywiście, wiele zależy od przyjętych standardów, jakości życia czy chociażby liczby domowników w gospodarstwie domowym. Można jednak przyjąć, że na jednego mieszkańca przypada około 800 złotych miesięcznie w ramach kosztów utrzymania nieruchomości, drugie tyle to wydatki na jedzenie. Jeśli dodamy do tego koszty transportu miejskiego czy wydatki na spędzanie czasu wolnego, okaże się, że na utrzymanie w stolicy każdy mieszkaniec potrzebuje co najmniej kilka tysięcy złotych.

Zastanawiasz się, ile kosztuje utrzymanie mieszkania w Warszawie, ponieważ właśnie te wydatki stanowią największą część budżetu? Jak wspomnieliśmy, to mniej więcej 800 złotych miesięcznie, natomiast uwzględnić należy standard nieruchomości, liczbę domowników, zużycie wody czy prądu, opłaty za dodatkowe media. Pod uwagę trzeba też wziąć aspekt własności mieszkania. Czy jest nabyte za gotówkę, wynajmowane, a może ciąży na nim kredyt hipoteczny? Większość nieruchomości w Warszawie zarządzanych jest przez wspólnoty, do wydatków należy więc doliczyć czynsz. Mieszkania bezczynszowe są w mniejszości, można je znaleźć głównie na przedmieściach stolicy.

Jakie są zalety mieszkania w Warszawie?

Zastanawiasz się, czy Warszawa to dobre miejsce do życia? To naprawdę kwestia bardzo indywidualna. Wiele osób przyjeżdża do stolicy na studia, a szybki rozwój zawodowej kariery i dobre warunki życia sprawiają, że pozostaje się w tym mieście już na zawsze. Innych męczy zaś zgiełk wielkiego miasta, tzw. wyścig szczurów i blokowiska bez klimatu, dlatego szybko uciekają na przedmieścia czy bardziej odległe tereny wiejskie.

Na pytanie, jak się mieszka w Warszawie, każdy musi odpowiedzieć samodzielnie, natomiast nie ma wątpliwości, że stolica daje ogrom możliwości i to nie tylko tych zawodowych.

Czy opłaca się żyć w Warszawie? Oczywiście, że tak, jeśli chcesz mieć dostęp do najlepszej infrastruktury, obiektów gastronomicznych, handlowych, kulturalnych, rozrywkowych i tych zabytkowych. To tutaj funkcjonują najlepsze uczelnie, a pracownicy mogą liczyć na najwyższe zarobki. Z drugiej jednak strony życie w Warszawie jest najdroższe.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *