Nie ma wątpliwości, że to właśnie Warszawa jest nie tylko największą, ale i najbardziej rozwiniętą aglomeracją w całej Polsce. Zastanawiasz się, ilu ludzi mieszka w Warszawie i czy warto przeprowadzić się do tego miasta? Dołącz do blisko 1,7 miliona mieszkańców (według nieoficjalnych danych stolicę może zamieszkiwać nawet 3 miliony osób) i ciesz się nowymi możliwościami w zakresie komfortowego życia. Sprawdź najpierw, ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie.

Trzeba przyznać, że rynek nieruchomości proponuje coraz wyższe ceny, ale popyt nie maleje, jeśli weźmiemy pod uwagę zainteresowanie mieszkaniami w poszczególnych dzielnicach miasta. Nowe osiedla warszawskie powstają praktycznie w każdej z nich, tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz prestiżowy Mokotów, nieco dalej położoną od Centrum Białołękę, a może Pragę Południe po drugiej stronie Wisły. Budowa nowych nieruchomości przebiega na każdym wolnym terenie miasta.

Gdzie budują nowe mieszkania w Warszawie?

Deweloperzy kupują przede wszystkim działki inwestycyjne na terenach z ogromnym potencjałem oraz takie, które charakteryzują się niską ceną. Weź też pod uwagę, że nowe osiedla Warszawa nie oferuje już w ścisłym centrum, ponieważ dostępność wolnych terenów jest tam mocno ograniczona.

Jeśli bierzesz pod uwagę tylko nowe osiedla strzeżone, Warszawa oferuje je przede wszystkim w lokalizacjach dalszych od centrum, niejednokrotnie na obrzeżach miasta. Trzeba jednak przyznać, że mieszkańcy również tam mogą liczyć na doskonałą infrastrukturę.

Gdzie najprężniej rozbudowuje się Warszawa? Nowe osiedla mieszkaniowe powstają na nowoczesnym i luksusowym Wilanowie, sielskich Włochach czy Ursusie, ale również na Białołęce, do której jest teraz świetny dojazd, dzięki nowym stacjom metra. Komfortowe mieszkania udaje się znaleźć na Targówku, w Rembertowie i na Marysinie i w tych lokalizacjach można liczyć na znacznie niższe ceny, aniżeli w tych najmodniejszych dzielnicach, ale przy zachowaniu dokładnie takiego samego komfortu mieszkania.

Nowe osiedla domów jednorodzinnych w Warszawie

Co się buduje w Warszawie najczęściej? Największą popularnością cieszą się oczywiście mieszkania na nowoczesnych osiedlach, ale mieszkańcy stolicy oraz przyjezdni zwracają coraz większą uwagę na osiedla domów jednorodzinnych. Warszawa to miasto pełne zgiełku i tłumów i coraz więcej osób chce od tego uciec. Chętnie inwestuje się w nieruchomości w lokalizacjach na obrzeżach miasta albo w miejscowościach nieopodal stolicy, które wykazują doskonałą infrastrukturę i łatwy dojazd do miejsca pracy w Warszawie. Jeśli szukasz domu jednorodzinnego, koniecznie sprawdź oferty w Wawrze, Międzylesiu, na Zawadach, Białołęce. Twoim nowym miejscem do życia wcale nie musi być Warszawa. Nowe osiedla powstają też w graniczących ze stolicą Ząbkach, Zielonce, Pruszkowie czy Piasecznie. Coraz większą popularnością cieszą się nieruchomości w Józefowie oraz Kobiałce.

Jak widzisz, jeśli chcesz zamieszkać w Warszawie lub blisko stolicy, nie będziesz mieć problemu z wyborem nieruchomości na rynku pierwotnym.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *