Warszawa to największa aglomeracja miejska w Polsce. Zgodnie ze statystykami, w stolicy naszego kraju mieszka 1,765 miliona osób. Liczba ta nie jest jednak dokładna, ponieważ to, ile mieszkańców ma Warszawa rzeczywiście zależne jest również od osób przyjezdnych, tych, które mieszkają w tym mieście tylko tymczasowo. Trzeba też wziąć pod uwagę, że zgodnie z brakiem obowiązku meldunku, mieszkańcy stolicy nie muszą być zameldowani, a adres mogą podawać dowolny.

Odpowiadając na pytanie, ile ludzi mieszka w Warszawie 2022 można śmiało stwierdzić, że na pewno ponad 3 miliony, a liczba mieszkańców wzrasta jeszcze bardziej, chociażby ze względu na napływ uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Sytuacja rozwija się dynamicznie, ale to do Warszawy przyjeżdża najwięcej Ukraińców.

W której dzielnicy Warszawy mieszka najwięcej ludzi?

Warszawa podzielona jest na mniej lub bardziej prestiżowe dzielnice, które charakteryzują się różną ilością mieszkańców. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu “Warszawa liczba mieszkańców dzielnice”, dowiesz się, że najbardziej zamieszkiwany jest Mokotów. Kolejną dzielnicą jest Ursynów. W tym zakresie dane zmieniają się również dynamicznie, a pod uwagę należy wziąć ilość nowych inwestycji mieszkaniowych, odległość od centrum stolicy czy rozwój infrastruktury w danej części miasta. Znaczenie ma również wielkość samej dzielnicy. Tym samym, ile osób mieszka w Warszawie, biorąc pod uwagę Żoliborz? Okazuje się, że właśnie ta dzielnica ma najmniej mieszkańców, chociaż jest doskonale skomunikowana z centralną częścią miasta.

Warto zwrócić uwagę także na ceny nieruchomości, uwzględniając nie tylko ich zakup, ale również wynajem. Pod tym względem popularnością cieszy się coraz bardziej Targówek i Białołęka, ponieważ na tych dzielnicach wciąż ceny nieruchomości są najniższe. Najdroższe mieszkania znajdziesz natomiast na Mokotowie, Żoliborz też nie zalicza się do tanich części stolicy.

Ile osób przeprowadza się do Warszawy?

To, ile osób naprawdę mieszka w Warszawie w dużej mierze zależy od osób przyjezdnych i trzeba przyznać, że pod tym względem prym wiedzie oczywiście stolica, uwzględniając wszystkie duże miasta na terenie naszego kraju. To tutaj oferowany jest największy rynek mieszkaniowy, a Polacy i cudzoziemcy znajdują swoje miejsce na ziemi. Czym tak naprawdę przyciąga Warszawa? Przyjezdni potwierdzają, że właśnie w stolicy są najlepsze uczelnie i najlepsze możliwości zawodowego rozwoju. Przyjezdni mogą też liczyć na największe wynagrodzenie oraz najlepszy komfort codziennego mieszkania, patrząc na rozwiniętą infrastrukturę.

Co ciekawe, aż 7 na 10 osób mieszkających w Warszawie, to osoby przyjezdne, które do stolicy przyjechały z innych zakątków Polski, najczęściej w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Z reguły do stolicy zjeżdżają studenci, którzy po edukacji znajdują tutaj stałe zatrudnienie i zakładają rodziny. Prognozy są jednoznaczne, do Warszawy będzie przybywać jeszcze więcej osób.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *