Marzysz o własnym domu wolnostojącym? Takie inwestycje realizuje coraz więcej mieszkańców Polski, którzy chcą uciec od zgiełku wielkiego miasta i zyskać optymalny komfort codziennego funkcjonowania blisko dobrodziejstw natury. No właśnie, okazy przyrody mogą witać Cię każdego rana i to w Twoim ogrodzie. Rozwiązanie? Zamów gotowy lub indywidualny projekt ogrodu, cena za m2 takiego planu nie jest duża, porównując go z projektem całej nieruchomości. To inwestycja, która się opłaca, szczególnie jeśli samodzielnie nie potrafisz sprawnie urządzić oazy wypoczynku i rekreacji we własnym ogrodzie. Jaka jest cena za projekt ogrodu? Dowiedz się więcej już teraz.

Pamiętaj, że planując dom poza miastem, musisz również zaprojektować teren całej posesji. Reprezentacyjny ogród czy strefa przed wejściem to jeszcze nie wszystko. Oprócz względów estetycznych znaczenie ma również funkcjonalność zielonego terenu oraz wygoda jego użytkowania.

Co wchodzi w skład projektu ogrodu?

Zdecydowałeś się na zamówienie profesjonalnego projektu ogrodu w przydomowej strefie? To świetna opcja, możesz mieć pewność, że teren wokół domu będzie nie tylko wizytówką Twojego domu, ale sprawdzi się również, jeśli uwielbiasz spędzać czas na świeżym powietrzu.

Sam projekt domu zostanie dopasowany do warunków technicznych, jakie panują na Twojej działce oraz do Twoich wymagań. Weź pod uwagę, że nie każdy może hodować okazałe róże czy pnące powojniki. Projektant, planując sadzenie konkretnych roślin, weźmie pod uwagę gatunek ziemi czy nasłonecznienie.

Co więcej, koniecznie powiedz mu o swoich potrzebach. Jeśli masz czas i uwielbiasz prace ogrodowe, możesz liczyć na projekt pełen bujnej roślinności. Jeśli natomiast nie masz ręki do kwiatów, projekt będzie zawierał roślinność praktycznie bezobsługową albo krzewy zimozielone w niewielkiej ilości, które stworzą ogród minimalny, ale jednak przyjemny dla oka.

Zwróć uwagę, co jeszcze musi zawierać. Cena projektu ogrodu obejmuje również zaprojektowanie takiej przestrzeni z uwzględnieniem preferowanego stylu w ogrodzie. Ważne, aby ogródek pasował do stylu domu czy jego elewacji. Dzisiaj największą popularnością cieszą się niewymagające ogrody klasyczne, ale też ogrody retro, boho czy iście nowoczesne. Na większych terenach ogrodowych organizowane są te w eleganckim stylu francuskim, na przykład z fontanną czy oczkiem wodnym.

Na co możesz liczyć, zamawiając w pierwszej kolejności projekt koncepcyjny ogrodu? Cena takiego planu jest różnorodna, ale można oszacować, że za szkic graniczny przedstawiający wygląd zaprojektowanego ogródka przy domu zapłacić trzeba od 3 do 6 złotych za m2.

Najwłaściwiej jest zamawiać kompleksowy projekt ogrodu, włączając z taki plan również projekt nawadniania ogrodu. Cena tej części to mniej więcej od 500 do 2000 złotych i koszt ten należy doliczyć do głównego projektu ogrodu.

Ile kosztuje projekt ogrodu i wykonanie?

Ile kosztuje projekt i wykonanie ogrodu? Cena takiej usługi zależy od licznych kryteriów i najczęściej jest indywidualna. Ogrody różnią się przecież wielkością, warunkami, inne są także potrzeby czy preferencje inwestorów. Jak wycenić projekt ogrodu, skoro czynników wpływających na ich cenę jest tak wiele? Z reguły najłatwiej oszacować tego rodzaju koszty, patrząc na każdy metr kwadratowy powierzchni przydomowej przestrzeni. Wtedy okaże się, że projekt ogrodu może kosztować 1 500 złotych albo nawet 20 000 złotych. Do tego dochodzą oczywiście koszty wykonania ogrodowej przestrzeni, które mogą nawet kilka razy zwiększać wydatki.

Zastanawiasz się, jak zaprojektować własny ogród, skoro cena projektu nie jest najniższa? Jeśli nie masz nawet podstawowej wiedzy, żadnych kompetencji ani doświadczenia w pracach ogrodowych, będzie to niezwykle trudne zadanie. Może jednak lepiej zdecydować się na usługi profesjonalisty, dzięki któremu Twój ogród będzie piękny i praktyczny przez wiele kolejnych lat?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *