Ile kosztuje stan deweloperski? To chyba jedno z najczęściej zadawanych przez inwestorów pytań. Wszystko dlatego, że nieruchomości właśnie na tym etapie budowy są gotowe do ostatecznego wykończenia. Mają już zamontowane okna i drzwi oraz wszystkie instalacje i przyłącza, a ściany wewnętrzne są otynkowane. Elewacja takiej nieruchomości również jest gotowa. Wystarczy już tylko wykończyć wnętrze wedle własnych preferencji.

Zastanawiasz się, jaki jest koszt budowy m2 domu? Stan deweloperski jest standardowy, łatwo oszacujesz koszty. Oczywiście, wiele zależy od kosztów robocizny czy jakości wybranych materiałów, natomiast koszt budowy domu 100m2 stan deweloperski to średnio 350 000 złotych. Im powierzchnia nieruchomości jest większa, tym oczywiście budowa do takiego stanu będzie droższa.

Ile kosztuje budowa domu do stanu deweloperskiego?

Okazuje się, że koszt budowy domu stan deweloperski tak bardzo interesuje inwestorów, ponieważ pochłania największe wydatki. Samo wykończenie wnętrz nie jest już tak obciążające finansowo. Warto rozłożyć na czynniki stan deweloperski domu. Koszt można przedstawiać, uwzględniając poszczególne etapy.

Tym samym, stan deweloperski uwzględnia fundamenty, ściany nośne, pokrycie dachu, ocieplenie i elewację budynku, doprowadzenie wszelkich przyłączy i wszystkie instalacje, jakie są niezbędne do należytego funkcjonowania w nieruchomości.

Koszt budowy stan deweloperski zostaje rozłożony na etapy i jest raczej równy dla wszystkich. Ogrom wydatków wiąże się z instalacjami oraz ociepleniem budynku. Duże wydatki czekają również w ramach realizacji pokrycia dachowego. Najmniejsze koszty dotyczą wykończeń jak tynkowanie ścian czy osadzanie parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Na sporą inwestycję trzeba się przygotować przy zakupie i montażu okien oraz drzwi wejściowych.

Jaki jest koszt wykończenia stanu deweloperskiego?

Ponieważ inwestycja we własną nieruchomość zawsze jest duża, potencjalni nabywcy starają się o otrzymanie źródła finansowego wsparcia. Zastanawiasz się, czy można wziąć kredyt na stan deweloperski? Oczywiście, że tak, a banki komercyjne, które działają na terenie naszego kraju, chętnie udzielają takie zobowiązania. W tym celu najlepiej jest zaciągnąć kredyt hipoteczny, to produkt finansowy dedykowany inwestycjom w nieruchomość. Pamiętaj jednak, że aby móc rozpocząć współpracę z bankiem, musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową oraz wnieść obowiązkowy wkład własny.

Kolejne pytanie to ile na wykończenie domu w stanie deweloperskim trzeba mieć pieniędzy? Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od jakości wybranych materiałów wykończeniowych, które uzupełnią stan deweloperski. Koszt wykończenia może być liczony za każdy metr kwadratowy powierzchni nieruchomości i jest to średnio 800 złotych, przy czym równie dobrze można założyć 1300 złotych. Znaczenie ma lokalizacja nieruchomości, która wiąże się ze stawkami dla ekipy wykończeniowej. Uwzględnić można też rodzaj nabywanych materiałów oraz miejsca ich kupowania. Najtaniej będzie w hurtowniach, bezpośrednio od producenta, ewentualnie w marketach budowlanych.

Warto jednak pamiętać, aby na wykończeniu domu nie oszczędzać. Dobre materiały wykończeniowe, jak kamień naturalny czy naturalne drewno będą służyć w swojej doskonałości przez wiele lat, natomiast tańsze zamienniki, jak płytki ceramiczne czy panele podłogowe mogą nie być tak trwałe. Znaczenie ma również design i estetyka wykończenia oraz podążanie za aktualnymi trendami w zakresie aranżacji wnętrz. Rozwiązania uniwersalne będą tańsze niż te nowatorskie i modne.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *