Każda budowa nieruchomości ma poszczególne etapy realizacji, od etapu surowego otwartego, aż po stan „pod klucz”. Jednym z najważniejszych jest jednak stan surowy zamknięty oraz stan deweloperski. Sprawdź, jak wygląda stan surowy zamknięty domu i dowiedz się, co to jest stan deweloperski. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co robić po stanie surowym zamkniętym, co składa się na stan surowy zamknięty i z jakimi kosztami wiąże się ten etap budowy. Kiedy przeprowadzisz się do nowej nieruchomości? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej.

Jaki koszt budowy domu od stanu surowego do deweloperskiego?

Jednym z pierwszych etapów budowy jest stan surowy otwarty, a tuż po nim stan surowy zamknięty. Ten wyróżnia się montażem elementów, takich jak okna, drzwi zewnętrzne czy dach. Zastanawiasz się jednak, co kryje stan deweloperski? Taka nieruchomość jest już ocieplona, wykonana jest elewacja i podłączone są wszystkie instalacje. Nieruchomość w stanie deweloperskim jest gotowa, aby ją wykończyć i zamieszkać.

Kluczowe jest jednak pytanie, ile kosztuje wykończenie domu ze stanu deweloperskiego pod klucz 2022? Warto uwzględnić, że wydatki zależą nie tylko od metrażu nieruchomości, ale też od indywidualnych potrzeb inwestora oraz jakości i rodzaju użytych materiałów wykończeniowych.

Najpierw sprawdź, ile kosztuje metr stanu deweloperskiego? Eksperci rynku nieruchomości szacują, że wydatki tego rodzaju oscylują wokół kwoty 5200 złotych. Oczywiście jest tu mowa o każdym metrze kwadratowym nieruchomości.

Jeśli zaś chcesz wyliczyć kolejne koszty, czyli te, jakie wiążą się z ostatecznych wykończeniem mieszkania czy domu, musisz wiedzieć, że to mniej więcej 90 tysięcy przy nieruchomości o metrażu 100 m2. To wydatek średni, ujmując klasyczny standard nieruchomości gotowej do zamieszkania.

Ile zajmie nam dojście od stanu surowego zamkniętego do deweloperskiego?

Czy stan surowy zamknięty obejmuje elewacje? Oczywiście, że tak, dlatego inwestor, który nabywa nieruchomość w stanie deweloperskim, już nie musi się o to martwić.

Jeśli Twoja nieruchomość wciąż pozostaje w stanie surowym zamkniętym, a Ty zbierasz środki na doprowadzenie jej do stanu deweloperskiego, a dalej do etapu „pod klucz”, przemyśl, jak długo może stać dom w stanie surowym zamkniętym? Okazuje się, że masz naprawdę sporo czasu, ponieważ taka nieruchomość jest już dobrze zabezpieczona.

Jakie są kolejne etapy budowy domu? Ze stanu surowego zamkniętego budowa następuje do stanu deweloperskiego. Czas, jaki jest potrzebny na realizacje wszelkich prac, to dosłownie kilka miesięcy. Później musisz już tylko wykończyć i ostatecznie urządzić nieruchomość, aby w niej zamieszkać. Okres, w którym będą przebiegać wszelkie prace do etapu „pod klucz” od stanu surowego zamkniętego, to około 6 miesięcy.

Szacuje się, że całkowita budowa nieruchomości od symbolicznej dziury w ziemi zajmuje mniej więcej dwa sezony. Zamiast tradycyjnej sztuki budownictwa, możesz zdecydować się na znaczne skrócenie tego okresu. Nowoczesne domy mogą powstać w jeden sezon, jeśli wybierzesz system modułowy albo szkieletowy budowy nieruchomości. Warto wspomnieć, że są one tak samo doskonale trwałe, jak metoda murowana.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *