Zamierzasz wybudować swój własny, wymarzony dom? Takie plany ma coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Weź jednak pod uwagę, że inwestycja finansowa w ramach realizacji budowy nieruchomości jest naprawdę duża. Zanim zdecydujesz się na stawianie fundamentów, sprawdź, czy stać Cię na takie przedsięwzięcie. Ile kosztuje budowa domu pod klucz 2022? Zastanów się również, co jest najdroższe w budowie domu i oszacuj, czy masz wystarczające oszczędności, aby zrealizować ten cel.

Z jakim wydatkiem się trzeba liczyć, inwestując w poszczególne etapy budowy domu, od stanu surowego, poprzez deweloperski, aż do tego „pod klucz”, czyli całkowicie wykończonego i gotowego do zamieszkania? Poznaj szczegóły już teraz, aby już niedługo móc cieszyć się własnym gniazdkiem.

Ile kosztuje budowa domu pod klucz o wybranym metrażu?

Koszt budowy będzie znacząco inny, jeśli uwzględnimy nie tylko Twoje indywidualne potrzeby i możliwości jako inwestora czy rodzaj zastosowanych materiałów, ale również powierzchnię całej nieruchomości. Im dom będzie większy, tym więcej trzeba przeznaczyć na jego budowę i wykończenie. Pamiętaj jednak, że nie można podać konkretnej kwoty takiej inwestycji, ponieważ każdy ma inne preferencje. Z powodzeniem eksperci rynku nieruchomości szacują jednak przybliżone koszty, analizując średnie wydatki inwestorów z tego tytułu.

Zastanawiasz się, jaki jest koszt budowy domu 100 m2 pod klucz? Co ciekawe, właśnie taki metraż jest wybierany najczęściej. Za budowę wraz z całkowitym wykończeniem możesz zapłacić blisko 500 tysięcy złotych. Koszty te nie uwzględniają oczywiście ceny za nabycie działki, na której stanie nieruchomość.

Koszt budowy domu 90 m2 pod klucz nie będzie się znacząco różnił, zaś warto wskazać koszt budowy domu 60 m2 pod klucz, który jest najczęściej realizowaną inwestycją na działkach rekreacyjnych. Taki domek nie służy zwykle do całorocznego zamieszkania, może być wybudowany z materiałów modułowych i wykończony niższej jakości komponentami. Jeśli masz do 100 tysięcy złotych, na pewno uda Ci się wybudować i wykończyć tego rodzaju domek letniskowy.

Koszt budowy domu 120 m2 pod klucz będzie znacznie wyższy. To nieruchomość najczęściej przeznaczona do całorocznego użytku, idealna dla rodziny 2+2. Wybudowanie takiego domu w 2022 roku pochłania mniej więcej 410 tysięcy złotych, do tego dochodzą jeszcze koszty wykończenia, które mogą wynosić średnio 200 tysięcy złotych. Przy tych wyliczeniach znowu nie został uwzględniony wydatek, jaki trzeba ponieść za nabycie działki budowlanej.

W jakiej sumie możemy zamknąć budowę domu pod klucz?

Masz konkretną sumę oszczędności i zastanawiasz się, jaki dom będziesz mógł wybudować z wykończeniem „pod klucz”? Warto wiedzieć, z czego najtaniej wybudować dom 2022 roku i pod tym względem najbardziej opłacalna jest sztuka budownictwa szkieletowa albo z gotowych modułów.

Zadajesz sobie pytanie, jakie są gotowe domy pod klucz do 300 tys. lub gotowe domy pod klucz do 150 tys.? To nieruchomości, których powierzchnia nie jest większa niż 100 m2, najczęściej to domy bez pozwolenia na budowę do 70 m2. Idealnie sprawdzają się na działkach letniskowych i rekreacyjnych albo jako dodatkowe pomieszczenia gospodarcze.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *