Rozpoczęła się budowa Twojego wymarzonego domu? To świetnie, poznaj teraz kolejne etapy budowy, aby oszacować nie tylko koszty, ale i czas, jaki jest niezbędny do realizacji pozostałych prac, żebyś wreszcie mógł zamieszkać we własnych “czterech kątach”. Jeśli Twoja nieruchomość została wybudowana do etapu zerowego, czyli powstały już fundamenty i podpiwniczenie, sprawdź teraz, ile trwa budowa domu do stanu surowego otwartego oraz co wchodzi w zakres stanu surowego otwartego?
Stan surowy otwarty budynku to ten etap budowy nieruchomości, który realizuje już powstanie wszystkich ścian, dachu, izolacji budynku czy doprowadzenia wszelkich instalacji. Warto wiedzieć, że budowa domu do stanu surowego otwartego zajmuje mniej więcej 4 miesiące i warto zaplanować ją w okresie wiosennym lub letnim. Do zimy budynek powinien powstać już do etapu surowego zamkniętego, aby mógł być zabezpieczony nie tylko ostatecznym pokryciem dachowym, ale również stolarką okienną oraz drzwiami.
W stanie surowym otwartym domu widoczne są już wszystkie ściany nośne, schody wewnętrzne, kominy oraz stropy.
Co jest najbardziej czasochłonne w budowie domu w stanie surowym otwartym?
Ile trwa budowa domu stan surowy otwarty? To mniej więcej 2-3 miesiące, jeśli nieruchomość posiada już stan zerowy. Doskonale wiesz już co wchodzi w SSO, dowiedz się teraz jaki etap prac jest najbardziej pracochłonny. Nie da się ukryć, że najwięcej czasu i robót precyzyjnych zajmuje zadaszenie nieruchomości. Pamiętaj, że więźba dachowa i pokrycie dachu musi być wykonane naprawdę fachowo. Chodzi o uniknięcie mostków termicznych, którymi mogłoby uciekać ciepło, ale również o zabezpieczenie całej nieruchomości, na przykład przed deszczem. Samo stawianie ścian nośnych nie jest zbyt czasochłonne, więcej zajmuje postawienie konstrukcji schodów wewnętrznych.
Jakim procentem budowy domu jest ukończenie stanu surowego otwartego?
Jak długo można przeciągać budowę domu? Jeśli nie zależy Ci na czasie, a wręcz potrzebujesz go, aby zgromadzić kolejne środki na realizację następnych etapów budowy, możesz budować dom dwa sezony. Warto jednak pamiętać, aby stan surowy otwarty nie był pozostawiony na zimę, nie jest bowiem odpowiednio zabezpieczony przed mrozem. O ile może już zawierać ocieplenie i izolację, to nie ma okien oraz drzwi.
Zastanawiasz się, jak długo potrwa jeszcze budowa? Stan surowy otwarty, jaki to procent? Fachowcy potwierdzają, że już połowa inwestycji za Tobą. Już za kilka miesięcy możesz cieszyć się w pełni wykończonym „pod klucz” domem.
Co robić po stanie surowym otwartym? Czeka Cię teraz doprowadzenie budowy do stanu surowego zamkniętego. Ekipa doprowadzi wtedy wszelkie instalacje, wykona elewację budynku, zamontuje okna oraz drzwi zewnętrzne. Kolejne prace to już wykończenie domu, gładzenie ścian i ich malowanie, kładzenie podłogi, obudowa kominka, wykończenie schodów, kuchni i łazienek oraz ostateczne umeblowanie i dodanie elementów dekoracyjnych. Ten etap potrwa jeszcze kolejne 2-3 miesiące. Dopiero wtedy będziesz mógł zamieszkać w swoim nowym domu. Wylicza się, że cała budowa domu trwa średnio 9 miesięcy, najlepiej rozłożyć ją na dwa sezony. Domy modułowe i o budowie szkieletowej można postawić znacznie szybciej, nawet w ciągu 5 miesięcy do stanu „pod klucz”.
Brak komentarzy