Zastanawiasz się, ile kosztuje wykończenie domu w 2022? Zwróć uwagę, że na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ale z powodzeniem można oszacować wydatki, jakie trzeba ponieść, aby móc zamieszkać w całkowicie urządzonej nieruchomości.

Eksperci rynku nieruchomości najczęściej wskazują koszt wykończenia domu za m2 i ten jest zależny od rodzaju i jakości użytych w tym celu materiałów. Ile kosztuje wykończenie domu 2022? Według szacunków, od stanu deweloperskiego do wykończenia nieruchomości „pod klucz” na wszelkie prace należy wydać minimum 800 złotych za każdy metr kwadratowy powierzchni. Niektórzy inwestorzy przeznaczają na ten cel nawet dwa razy więcej.

Ile kosztuje urządzenie domu w stanie deweloperskim?

Ile pieniędzy na wykończenie domu jest potrzebnych, jeśli nieruchomość została wybudowana do stanu deweloperskiego? Co wchodzi w wykończenie domu, jeśli bierzemy pod uwagę wykończenie „pod klucz” Należy pomalować ściany, ułożyć podłogę, zamontować punkty oświetlenia, położyć płytki w łazience oraz w kuchni i wyposażyć każde wnętrze w meble codziennego użytku. Koszty zależą od wyboru materiału, znacznie więcej inwestor zapłaci przecież za drewniany parkiet, aniżeli za panele. Droższy będzie kamień naturalny niż płytki ceramiczne. Minimalna wartość wykończenia domu to 800 złotych za każdy metr jego powierzchni.

Co więcej, pod uwagę należy wziąć nie tylko cenę materiałów wykończeniowych, bo znaczenie mają również koszty tzw. robocizny. Wydatki z tego tytułu są zależne, biorąc pod uwagę lokalizację nieruchomości, ale również doświadczenie i prestiż ekipy wykończeniowej.

Ile kosztuje wykończenie domu o konkretnej powierzchni?

Im większa jest nieruchomość, tym więcej trzeba średnio zapłacić za jej wykończenie. W tym przypadku znowu trudno wskazać konkretną wartość, ponieważ to inwestor decyduje, jakie materiały wykończeniowe wybierze. Jeśli jednak zastanawiasz się, ile potrzeba na wykończenie domu 100m, możesz wziąć pod uwagę przybliżone, ogólne wartości, które dadzą Ci podstawy do uznania, czy posiadasz wystarczające oszczędności, a może musisz uzyskać finansowe wsparcie, na przykład od banku. Ile potrzeba na wykończenie domu 100m? To około 100 tysięcy złotych, a nawet 300 tysięcy złotych. Pamiętaj, że to ty wybierzesz konkretne materiały, innowacyjne rozwiązania czy podejmiesz współpracę z konkretną ekipą wykończeniową. To, ile kosztuje wykończenie domu 100m2 zależy tylko od Ciebie. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz zdecydować się na klasyczne opcje, być może niektóre prace remontowe wykonasz samodzielnie, co również obniży wydatki z tego tytułu.

Nie da się ukryć, że koszt wykończenia domu 200m2 będzie jeszcze większy. Na ten cel musisz przeznaczyć co najmniej 160 tysięcy złotych, ale Ci najbardziej wymagający inwestorzy poświęcają na ten cel nawet kilka razy więcej. Zwróć uwagę, że nie na wszystkich materiałach możesz oszczędzać. Lepiej wybierać te najlepszej jakości, aniżeli borykać się później z usterkami, które po krótkim czasie użytkowania danej przestrzeni będą wymagać napraw albo nawet generalnego remontu. Szacuje się, że prace remontowe realizuje się średnio po 10 lat od zamieszkania w nowym domu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *