Nie da się wskazać jednego czasu, jaki jest potrzeby na wybudowanie wolnostojącej nieruchomości. Pod uwagę należy przecież wziąć technologię budowy, sam projekt domu, znaczenie mają również poszczególne etapy budowy czy warunki pogodowe, na które zupełnie nie mamy wpływu.

Ile trwa budowa przeciętnej nieruchomości? Rok, a może miesiąc? Na pytanie, ile czasu trwa budowa domu jednorodzinnego, udaje się odpowiedzieć, uśredniając czas realizacji takiej inwestycji. Zawsze należy jednak rozważyć pytania, ile trwa budowa domu szkieletowego oraz ile trwa budowa domu murowanego, ponieważ technika i wykorzystanie konkretnych materiałów budowlanych oraz nowoczesna technologia ma w tym przypadku ogromne znaczenie.

O ile budowa przeciętnej nieruchomości murowanej może potrwać nawet dwa sezony, zakładając, że inwestor ma w tym celu odpowiednie fundusze, o tyle dom o konstrukcji szkieletowej z powodzeniem może powstać już w kilka tygodni.

Czas, jaki jest niezbędny na wybudowanie nieruchomości i zamieszkanie w niej, zawsze warto rozważać, zadając sobie również pytanie typu „jakie są kolejne etapy budowy domu?”. Mają one kolosalne znaczenie dla powodzenia całej inwestycji.

Ile trwają poszczególne etapy budowy domu?

Jak długo buduje się dom w stanie surowym? Ile trwa wykonanie stanu zero? Specjaliści potwierdzają, że na realizację takiej inwestycji potrzeba średnio 3-5 miesięcy, o ile w trakcie budowy nie wystąpią różnego rodzaju „niespodzianki” i prace będą realizowane bez zakłóceń.

Pamiętaj jednak, że to, ile trwa budowa stanu surowego zamkniętego, zależy od wielu czynników. Ile trwa budowa domu do stanu deweloperskiego, można doprecyzować dopiero po ustaleniu metrażu, materiału budowlanego, rodzaju stolarki okiennej, jakości w zakresie technologii sztuki budownictwa, jak również po ustaleniu wielkości ekipy budowlanej, jej terminowości, solidności oraz liczebności pracowników.

Samo przygotowanie działki pod budowę domu zajmuje mniej więcej 2 dni. Fundamenty to mniej więcej 2 tygodnie, a ściany nośne kolejne 3 tygodnie. Zbudowanie ścian może zająć nawet 15 tygodni, a wykonanie więźby dachowej wylicza się na średnio 4 tygodnie.

Ocieplenie budynku zajmie 2 tygodnie, wykończenie wnętrza około 2 miesiące. Weź jednak pod uwagę, że są to terminy bardzo ogólne, Twój dom może być budowany o wiele krócej albo znacznie dłużej.

Ile trwa budowa domów o poszczególnych metrażach?

Im większa jest nieruchomość, tym nie tylko rosną koszty inwestycyjne, ale prace budowlane trwają dłużej. Wciąż znaczenie ma jednak konstrukcja domu, technika czy używane materiały budowlane. Poniżej przedstawiamy przykładową listę nieruchomości, które budowane są na terenie Polski najczęściej. Czas budowy został oszacowany na podstawie realizacji prac w systemie tradycyjnym, murowanym.

  • Ile trwa budowa domu 120m2 – 2 lata
  • Ile trwa budowa domu 100m2 – 2 lata
  • Ile trwa budowa domu 150m2 – 2 lata
  • Ile trwa budowa domu 70m2 – 2 lata

Skąd wzięły się właśnie takie odpowiedzi? Maksymalny czas trwania budowy nieruchomości i to bez względu na jej powierzchnię użytkową, to mniej więcej 2 sezony, czyli 2 lata. W tym pierwszym doprowadza się dom do stanu surowego, zamkniętego, w drugim realizuje się prace wykończeniowe.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *