Ile osób mieszka w Poznaniu 2022? Według oficjalnych danych jest to dokładnie 540 365 osób. Okazuje się jednak, że liczba ta ulega ciągłym modyfikacjom. W statystykach nie uwzględnia się tego, ile jest poznaniaków, a ile osób przyjezdnych ani tych, którzy przebywają na terenie miasta jedynie chwilowo. Pod uwagę zawsze warto wziąć zagadnienie typu “Poznań liczba mieszkańców”, ale licząc również studentów. Trzeba przyznać, że w stolicy Wielkopolski jest ich naprawdę sporo.

Ilu obcokrajowców mieszka w Poznaniu?

Coraz częściej, szukając informacji w zakresie “Poznań liczba mieszkańców 2022”, uwzględnia się również osoby, które do tego miasta przeprowadziły się z zagranicy. Co ciekawe, Poznań cieszy się ogromną popularnością wśród cudzoziemców. Wielu z nich właśnie tutaj studiuje, a później postanawia układać sobie życie albo znajduje tu pracę zarobkową.

W ostatnim czasie liczba mieszkańców znacznie wzrosła i na pewno wpływ na to miała sytuacja zbrojna u naszych wschodnich sąsiadów. Zastanawiasz się, ile jest Ukraińców w Poznaniu? Wciąż trudno to wyliczyć, ponieważ nie każdy obywatel Ukrainy jest zameldowany, nie każdy musi też podawać adresu swojego miejsca zamieszkania. Wylicza się, że do Poznania mogło przybyć około 100 tysięcy Ukraińców. Należy podkreślić, że w większości są to osoby w przedziale wiekowym pomiędzy 24 a 40 rokiem życia, z wykształceniem wyższym.

Jak zmieniała się ilość mieszkańców Poznania w ostatnich latach?

Liczba mieszkańców Poznania co roku ulega zmianom, ale należy podkreślić, że w mieście rokrocznie przybywa osób, które właśnie tutaj znajdują swój adres.

Ile osób mieszka w Poznaniu dzisiaj, a ile jeszcze kilka lat temu? Statystyki jasno potwierdzają, że każdego roku do miasta przybywa około 100 tysięcy nowych mieszkańców. To bardzo dobra informacja, ponieważ Poznań wciąż się rozwija, rozbudowuje, powstają nowe osiedla mieszkaniowe, usprawniania jest infrastruktura. Warto wiedzieć, że w tym mieście prężnie działają uczelnie wyższe, dzięki czemu Wielkopolska stanowi ważne centrum naukowe na terenie całej Polski.

Jakie są prognozy w zakresie liczby mieszkańców Poznania? Uznaje się, że miasta nie będzie dotykać tendencja spadkowa, wręcz przeciwnie, przewiduje się, że za kilka lat liczba stałych mieszkańców przekroczy już 1 milion osób. Wszystko dlatego, że chociaż wiele osób pozostaje na terenach wiejskich albo wyprowadza się z wielkich aglomeracji miejskich, to Poznań wciąż pozostaje atrakcyjny. To duże miasto, ale nie odczuwa się w nim tak dużego zgiełku ani „wyścigu szczurów”. Są tu tereny rekreacyjne, wypoczynkowe i sportowe. Nie brakuje rozrywki, dobrych lokali gastronomicznych, a ogromną zaletą jest brak korków. Co ciekawe, na terenie Poznania powstają liczne, nowoczesne osiedla, które są budowane zgodnie z innowacyjną sztuką komfortowego budownictwa. Właśnie to sprawia, że Poznań jest coraz częściej wybierany jako miejsce do życia. Nie można pominąć również faktu, że w mieście odnotowuje się niewielkie bezrobocie, a zarobki pracowników są na wysokim poziomie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *