Poznań to jedno z najprężniej rozwijających się miast na terenie Polski, a wciąż wzrastająca liczba nowych mieszkańców przyczynia się do jeszcze większego popytu na nieruchomości. Cieszy fakt, że chociaż oferty na rynku wtórnym są bardzo często niezwykle atrakcyjne i to nie tylko od względem ceny, ale również komfortowych warunków codziennego funkcjonowania mieszkańców, to w mieście wciąż trwają budowy całkiem nowych osiedli i mieszkań na rynku pierwotnym.

Jakie inwestycje deweloperskie Poznań oferuje i w jakich lokalizacjach proponowane są nowe inwestycje mieszkaniowe Poznań 2022? Trzeba przyznać, że tak naprawdę w każdej dzielnicy, od Starego Miasta zaczynając, kończąc na dzielnicach na obrzeżach Poznania. Ogromną popularnością cieszą się nieruchomości w dzielnicach, takich jak Rataje, Stare Winogrady czy Grunwald lub Winiary.

Na terenie Poznania prężnie działa ponad 120 firm deweloperskich, a każda z nich oferuje inwestycje zgodne z nowoczesną sztuką budownictwa. Mieszkańcy miasta chętnie nabywają mieszkania w najlepiej skomunikowanych częściach, ale też takich, które dają dostęp do łona natury albo mieszczą się tuż przy miejskich parkach. Co ciekawe, wydano zgodę na rewitalizację licznych obiektów zabytkowych, a liczne z nich powstają zgodnie z nurtem mody na styl loftowy.

Gdzie są najtańsze nowe mieszkania w Poznaniu?

O ile w dzielnicy Grunwald zakup nieruchomości związany jest z największym wydatkiem finansowym, tak na najtańsze mieszkania możemy liczyć na dzielnicy Nowe miasto. Warto dodać, że jest to jednocześnie największa dzielnica tego miasta, a najtańsze nowe mieszkania w Poznaniu są oferowane właśnie tam, ponieważ deweloperzy mają do dyspozycji jeszcze sporo wolnych terenów pod zabudowę, a sama dzielnica charakteryzuje się zróżnicowaną, nie zawsze doskonałą infrastrukturą.

Zastanawiasz, się ile kosztuje nowe mieszkanie w Poznaniu? Wszystko zależy od lokalizacji nieruchomości, ale również standardów zabudowy oraz samej okolicy. Wiadomo na pewno, że w ostatnim czasie ceny znacząco wzrosły, natomiast stolica Wielkopolski wyróżnia się jeszcze tymi przeciętnymi wydatkami w zakresie nabywania mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym. Ile wynosi średnia cena za m² mieszkania w Poznaniu? Jest to mniej więcej 8 800 złotych za każdy metr kwadratowy prywatnej nieruchomości. Wylicza się, że przeciętne mieszkanie dla rodziny 2+2 w tym mieście kosztuje około 450 tysięcy złotych. W porównaniu z cenami nieruchomości w Warszawie, ceny w Poznaniu wciąż są niezwykle przystępne.

Nowe osiedla domów jednorodzinnych w Poznaniu

Coraz większą popularnością cieszą się nowe osiedla domów jednorodzinnych Poznań, które są oferowane przede wszystkim na obrzeżach miasta. Gwarantują znacznie większą przestrzeń mieszkalną, własny ogródek, ciszę, spokój i bliskość do terenów zielonych. Jeśli uwzględnimy wszystkie nowe inwestycje mieszkaniowe Poznań 2023, należy przyznać, że budowa osiedli domów wolnostojących ma w tym zakresie naprawdę spory udział.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *