Co właściwie oznacza budowa domu pod klucz i dlaczego takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem? Okazuje się, że jest wiele etapów wykończenia nieruchomości, od stanu surowego otwartego, zamkniętego, poprzez ten deweloperski, aż po ten, dla którego typowa jest budowa pod klucz. To tak naprawdę finalna część budowania domu, po której inwestor może od razu wprowadzić się do nieruchomości. Chcesz wiedzieć więcej, jak przebiega budowa pod klucz? Co to znaczy? Przeczytaj już teraz poniższy tekst.

Co obejmuje dom pod klucz?

Budowa domów pod klucz cieszy się tak ogromną popularnością, ponieważ inwestor otrzymuje całkiem nową nieruchomość, która jest już kompletnie wykończona. Tak naprawdę wystarczy, że wprowadzi się do niej z walizką ubrań, aby komfortowo mieszkać. Deweloperzy oferują domy pod klucz, ponieważ doskonale wiedzą, że nabywający takie nieruchomości bardzo często nie mają po prostu czasu na ich wykończenie od stanu deweloperskiego. Inwestorzy nie mają również wiedzy i doświadczenia, przez co stawiają na kwalifikacje zawodowe profesjonalistów. To właśnie deweloper współpracuje przecież z ekipami remontowymi, bardzo często ma także zniżki na zakup materiałów wykończeniowych, a nawet elementów wyposażenia.

Co właściwie zawiera stan pod klucz? Ten finalny etap wykończenia mieszkania można rozpatrywać w wielu aspektach.  Znaczenie bardzo często mają indywidualne uzgodnienia pomiędzy inwestorem a deweloperem. Najczęściej, dom pod klucz ma pomalowane ściany, ułożoną podłogę, zamontowaną kuchnię ze sprzętem AGD oraz wykończoną całkowicie łazienkę wraz z kabiną prysznicową lub wanną i całą armaturą. Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami funkcjonują już drzwi wewnętrzne.

Z reguły takie mieszkanie jest gotowe do zamieszkania, chociaż do inwestora należy jeszcze jego wyposażenie w meble. Zdarza się, że i tym zajmuje się deweloper, montując szafy w zabudowie, ustawiając łóżko małżeńskie w sypialni czy wypoczynek w salonie.

Pewne jest, że mieszkanie pod klucz nie zawiera żadnych dodatków, takich jak sprzęty RTV, dekoracje i inne akcesoria potrzebne do wygodnego mieszkania. W oddawanym pod klucz mieszkaniu nie znajdziesz ozdobnych obrazów na ścianach, kwiatów na parapetach, ani zastawy stołowej w szafkach kuchennych. Takie wyposażenie należy do właściciela nieruchomości.

Ile trwa budowa domu pod klucz?

Ile zajmuje budowa pod klucz domu? Tak naprawdę nie dużo dłużej, niż doprowadzenie nieruchomości do stanu deweloperskiego. Dom pod klucz wymaga dodatkowego czasu, który najczęściej wynosi mniej więcej 30 dni. Tyle wystarczy, aby ułożyć podłogę, wykończyć kuchnię oraz łazienkę i pomalować ściany. Co ważne, decydując się na dom pod klucz, inwestor oszczędza mnóstwo czasu. Nie musi czekać na ekipę remontową ani samodzielnie kontrolować jej pracy.

Co istotne, stan pod klucz może być stworzony idealnie wedle potrzeb inwestora. To on może wybrać podłogę, kolor ścian czy płytki do łazienki. Deweloper najczęściej udostępnia kilka wersji takiego wykończenia, zwracając uwagę nie tylko na styl wnętrz, ale również jakość wykorzystanych materiałów. Nic dziwnego, że coraz częściej przyszłych właścicieli domów decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *