Pozwolenie na budowę Rzeszów – kto je wydaje?

Pozwolenie na budowę gmina Rzeszów wydaje w każdy dzień roboczy po otrzymaniu kompletnego wniosku wraz z dokumentacją dotyczącą nowej inwestycji na danym terenie.

Składane przez interesantów dokumenty są analizowane w ciągu maksymalnie 65 dni, a ważność pozwolenia wynosi 3 lata od daty wydania. Należy jednak pamiętać, że przez ten okres przerwa w pracach budowlanych nie może być dłuższa niż data ważności pozwolenia. Przekroczenie tego terminu może skutkować koniecznością ponownego złożenia wniosku.

Pozwolenie na budowę Rzeszów udziela niezwłocznie po dokładnej analizie dostarczonych projektów. Każde prace budowlane przeprowadzane na terenie miasta muszą podlegać jego władzom, dlatego pozyskiwanie pozwoleń na budowę jest nieodłącznym elementem inwestycji w nieruchomości.

Miejsce załatwienia sprawy:

Rzeszów

  • dla obiektów i robót budowlanych na terenie powiatu dębickiego, leżajskiego, łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, strzyżowskiego i miasta Rzeszowa:

Wydział Infrastruktury
Oddział Administracji Architektoniczno-Budowlanej

Rzeszów, ul. Grunwaldzka 15
pokoje: 349a, 360 i 361

Kontakt:

tel. 17 867-13-68, 17 867-13-60, 17 867-13-61
fax: 17 867-19-72, 17 867-19-50
e-mail: i@rzeszow.uw.gov.pl

Jak uzyskać wniosek o pozwolenie na budowę w Rzeszowie?

W Rzeszowie wniosek o pozwolenie na budowę można uzyskać, udając się osobiście do placówki urzędu miasta, wypełniając stosowny wniosek dostępny na miejscu oraz dostarczając wszelką niezbędną dokumentację dotyczącą nieruchomości.

Warto zaczerpnąć wiedzy na temat tego, gdzie powinno się składać wnioski o uzyskanie pozwolenia na budowę oraz tego, jakie dokumenty będą potrzebne. Osoba, która składa dyspozycję, powinna być zaopatrzona w dowód osobisty, akt własności działki, projekt budowlany podpisany przez renomowanego architekta, a także poprawnie uzupełniony wniosek o pozwolenie na budowę.

Zgłoszenie budowy Rzeszów – kiedy jest wymagane?

Aby zgłosić rozpoczęcie budowy w Rzeszowie, należy udać się do urzędu miasta celem złożenia konkretnego wniosku. Podczas zgłaszania tego procederu warto zabrać ze sobą kompletną dokumentację, która będzie stanowić podstawę do wydania pozytywnej decyzji odnośnie pozwoleń na budowę, a także warunków zabudowy obiektu budowlanego.

Brak zgłoszenia faktu przystąpienia do prac budowlanych może skutkować nałożeniem na takową osobę grzywny. Zakończenie rozpoczęcia budowy Rzeszów określa jako postawienie budynku wraz z dachem, elewacją i innymi elementami, które były obowiązkowe i obejmowały je zasady wynikające z przepisów MPZP.

Komentarze wyłączone.