Już dawno minęły czasy, w których w każdym mieszkaniu stała taka sama kanapa i meblościanka. Dzisiaj wnętrza domów są różne, zgodne z indywidualnym gustem oraz potrzebami inwestorów, a do wyboru jest ogromna ilość różnorodnych stylów, które mogą królować w aranżacjach. Jakie style wnętrz Ty wybierasz? Jak zaprojektować wnętrze domu, aby móc funkcjonować w nim wygodnie, a jednocześnie mieszkanie było modne i estetyczne? W jakim stylu urządzić dom? Do wyboru masz styl klasyczny, nowoczesny, loftowy, retro, glamour czy skandynawski. To oczywiście tylko niektóre propozycje, które dzisiaj wiodą prym, uwzględniając bieżące aranżacje.

Jakie są style aranżacji wnętrz?

Wciąż najczęściej wybierany jest styl klasyczny wnętrz. Wszystko dlatego, że jest on dobrze sprawdzony i na tyle uniwersalny, że świetnie nadaje się do urządzenia każdej mieszkalnej przestrzeni. Styl klasyczny jest zachowawczy, funkcjonalny, ale jednak można go z powodzeniem modyfikować, dodając wielorakie akcenty dekoracyjne. Króluje w nim drewno i materiały doskonałej jakości, które charakteryzują się wieloletnią żywotnością.

Dzisiaj w coraz większej liczbie nieruchomości dobrze sprawdza się też aranżacja wnętrz styl skandynawski. To dlatego, że jest minimalistyczny, nie zawiera mnogości dodatków, dzięki czemu przestrzeń jest zawsze uporządkowana. Tutaj również króluje drewno, które można urozmaicać betonem, szkłem, starą cegłą, nadając wnętrzom unikalny klimat. Styl skandynawski jest funkcjonalny, jasny, dobrze oświetlony, a meble bardzo często są modułowe, przez co całe mieszkanie jest idealnie ergonomiczne.

Jaka jeszcze może być aranżacja wnętrz? Styl loftowy to kolejny, który dzisiaj wpisuje się w obowiązujące trendy wystroju mieszkań. Chociaż wydaje się nieco ponury, to również pozostaje minimalistyczny, a uwagę zwracają oryginalne dodatki. Cegła, beton, naturalne drewno, to podstawa. Miłośnicy stylu loftowego uwielbiają meble z drugiej ręki i dodatki, które podlegają renowacji. To klimat, który nawiązuje do starych, opuszczonych fabryk w Nowym Jorku.

Odmienny jest wystrój wnętrz styl boho, który jest raczej odzwierciedleniem klimatu sielskiego i retro, ale z dodatkiem nowoczesnych, nierzadko tych skandynawskich dodatków. W tym przypadku stawia się na jasne tonacje i naturalne tkaniny. Świetnie sprawdza się len, bawełna, dodatki, takie jak koce, poduchy czy makramy na ścianach. W kompozycji z naturalnym drewnem można uznać, że właśnie w takich wnętrzach odpoczywa się najlepiej, a bliskość natury jest tutaj nad wyraz odczuwalna.

Czy cały dom musi być w jednym stylu?

Styl wykończenia wnętrz może być jednolity w całym mieszkaniu, ale nie musi. Ważne jest, aby zachować spójność poszczególnych elementów. Jeśli uwielbiasz styl industrialny, wcale nie musisz urządzać takiego pokoju dziecka. Pamiętaj jednak, aby wszystkie pomieszczenia miały zachowany element wspólny. Jeśli pomieszasz styl glamour ze stylem retro i skandynawskim, możesz spodziewać się efektu kiczu, który szybko Cię zmęczy.

W jakim stylu urządzić dom? W takim, który podoba Ci się najbardziej, ale bierz pod uwagę również obowiązujące trendy i nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że nieruchomość stanie się funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu dla wszystkich domowników. Tylko od Ciebie zależy, jaki klimat będzie królować w Twoich „czterech kątach”.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *