Szara elewacja domu to jedno z rozwiązań stosowanych przez architektów i projektantów, polegające na użyciu różnych materiałów i technik wykończeniowych o kolorze szarym, co nadaje ścianom zewnętrznym budynku eleganckiego, ponadczasowego i estetycznego wyglądu. Szary to uniwersalny kolor, który doskonale współgra z otoczeniem, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako kolor elewacji rozmaitych budynków, niezależnie od ich stylu, wielkości czy przeznaczenia.

W budownictwie istnieje wiele materiałów i technik, które pozwalają na osiągnięcie szarej elewacji oraz dodatkowym aspektem jest fakt, że kolor szary może być stosowany w różnych jego odcieniach. Do najczęściej stosowanych materię wykończeniowych elewacji szarej domu należą: tynk mineralny, tynk silikatowy, tynk silikonowy, tynk akrylowy czy wykończeniowe płytami elewacyjnymi, jakimi są płyt przedmurówka lub kamień elewacyjny.

Szara elewacja domu sprawia, że budynek wydaje się niezmiennie nowoczesny, ponieważ tego rodzaju wykończenie utrzymuje się w dobrej kondycji przez wiele lat, jest łatwe do utrzymania czystości i nie przyciąga zanieczyszczeń czy kurzu. Szary kolor sprawia także, że wszelkie przybrudzenia są mniej widoczne.

Szare wykończenie może być efektem zarówno jednobarwnym, jak i imitować różne struktury oraz dodatkowo można je wzbogacić o akcenty kolorystyczne. Inne materiał budowlane, które mogą być zastosowane na elewacji domu, a które wprowadzą szarość, to łupki różnych odmian, beton czy klinkier. Szarość elewacji sprawia, że dom wydaje się elegancki, stonowany i współczesny, podkreślając jego ogólny kształt i architekturę.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *