Garaż blaszany to pojedyncze lub wielostanowiskowe pomieszczenie konstrukcje służące do przechowywania i chronienia pojazdów, takich jak samochody, motocykle czy rowery. Niejednokrotnie garaże blaszane wykorzystywane są również jako magazyny na różne narzędzia, sprzęty ogrodnicze czy sezonowe przedmioty.

Charakterystyczną cechą garaży blaszanych jest zastosowanie metalowych blach jako głównego elementu konstrukcyjnego. Blacha jest wykorzystywana z uwagi na swoją trwałość, wytrzymałość oraz łatwość montażu. Garaże blaszane najczęściej występują w dwóch rodzajach – jako konstrukcje z blachy falistej lub blachy trapezowej. Tego rodzaju konstrukcje stawiane są na specjalnie przygotowanym, wybetonowanym gruncie lub na posadowionych fundamentach punktowych, które zabezpieczają przed podmyciem gruntu podczas opadów.

W celu uzyskania większej odporności na korozję, rdzenie blach pokrywane są specjalnymi powłokami antykorozyjnymi, takimi jak cynkowanie czy malowanie proszkowe. Garaże blaszane występują w różnych wersjach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie ich do otoczenia i zwiększenie estetyki.

Garaże blaszane są popularne ze względu na swoją ekonomiczną wartość, szybkość montażu i prostotę konstrukcji. W porównaniu do garaży murowanych są lżejsze, zajmują mniej miejsca i są mniejszym obciążeniem dla gruntu. Jednakże, z uwagi na materiał, z którego są wykonane, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych oraz zastosowanie dodatkowych rozwiązań termoizolacyjnych, jeżeli ma być w nich utrzymana odpowiednia temperatura. Z tego względu mogą nie być odpowiednie dla każdego użytkownika. Garaże blaszane idealnie sprawdzą się jako proste, ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które pragną szybko wybudować schronienie dla swojego pojazdu w ograniczonym budżecie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *